INTERFERTILITY · פונדקאות

שאלות נפוצות

פונדקאות, היא אחת מבין השיטות הקיימות לטיפולי פוריות. בשום מקרה אין מדובר במכירה או בשכירות של בני אדם או של אבריהם. במקרים שבהם זוג או אדם מעוניינים להביא ילד לעולם בעזרת פונדקאות יש צורך לאתר אישה שתרצה לשאת את העובר ברחמה. ניתן לעשות זאת בפונדקאות אלטרואיסטית או בתמורה לתשלום. התינוק יכול להיווצר עם המטען הגנטי של זוג או של האדם המיועד להיות אביו או אמו. כמו כן, הוא יכול להיווצר באמצעות ביצית או זרע מתרומה, או כתוצאה מעובר שתרם זוג שלישי. הביטוי “השכרת רחם” מעליב הן את הנשים אשר משתתפות בתהליך זה באופן עצמאי והן את המשפחות אשר זקוקות לעזרתה ואת הילדים המגיעים לעולם טיפול פוריות זה.

פונדקאות הנו הליך בו נושאת אישה ברחמה עובר שנוצר מהפריית ביצית מזרע של גבר שאינו בן זוגה. נהוג להפריד בין פונדקאות מלאה (Gestational surrogacy) לבין פונדקאות מסורתית (Traditional surrogacy). פונדקאות מלאה הנה נשיאת עובר על ידי האם הפונדקאית, שנוצר מביצית שאינה שלה אלא של האם המיועדת או בעזרת תרומת ביצית. בהליך זה נוצר העובר באמצעות הפריה חוץ גופית ומוחזר לרחמה של הפונדקאית – עד להולדת התינוק ומסירתו להורים המיועדים. פונדקאות מסורתית הנה הפריית ביצית האם הפונדקאית מזרע של גבר, באמצעות הזרעה מלאכותית או הפריה חוץ גופית, כאשר התינוק יימסר להורים המיועדים לאחר הלידה.

כשנכנסים לפרויקט זה במדינה שבה יש חקיקה ברורה בנידון, זוכים המלאה המלווה כל טיפול פוריות אחר. על הרשויות המשפטיות והתברואתיות להיות מעודכנות בקיום החוזים ולפקח על ניהולו התקין של התהליך. לאחר לידת התינוק, מועברים המסמכים לקונסוליה הספרדית למתן תוקף חוקי לתינוקות.
בנוסף הכללית הנקבעת על פי כל מדינה, מוסיפה INTERFERTILITY את הפיקוח ואת הדרישות המחמירות שהם המאפיינים שלה כחברה בין-לאומית מובילה בתחום. הצוות שלנו מפקח באופן קבוע על כל פרט ופרט בתכנית ומוודא כי יתמלאו – עד הפרט האחרון – כל התנאים שנקבעו מראש מול ההורים המיועדים. התשלומים מתבצעים באופן הדרגתי וההורים המיועדים תמיד יכולים לבחור בין אופני תשלום שונים וגם בין מועדי תשלום לטווחים שונים.

אחד מגורמי המפתח בשיטת טיפול פוריות זו הוא מתן כבוד לזכויות הנשים המשתתפות בתהליך, הן כתורמות והן כנושאות. הצוות של INTERFERTILITY פעיל באופן אישי בתהליכי הבחירה והמיון, וההורים המיועדים אינם מתחייבים סופית לתכנית עד שיכירו באופן אישי (פנים מול פנים או באמצעות שיחת ועידה בווידיאו) את האישה שתסייע להם להביא את ילדיהם לעולם ולבסוף יאשרו אותה כפונדקאית

הזמן הנדרש לתהליך תלוי בעיקר בארבעה גורמים:

– יכולת הסוכנות לאתר במהירות אם פונדקאית מתאימה (לשם כך היא נזקקת למאגר מספיק גדול של אימהות פונדקאיות).
– שיעור הצלחה של המרפאה.
– רמת שיתוף הפעולה בין הגורמים: הסוכנות, המרפאה לטיפולי פוריות, משרד עורכי הדין והמומחים האחרים התומכים בכם בישראל.
– התמדת ההורים המיועדים והגמישות שלהם בעת קבלת החלטות.

בתנאים רגילים לא אמורה להידרש יותר משנה אחת להשלמת התהליך כולו, אף על פי שהתהליך עלול להימשך מספר חודשים נוספים.

אנחנו ב- INTERFERTILITY מזמינים אתכם לספר לבני משפחותיכם ולחבריכם על התהליך שהתחלתם. כמו בהריון מסורתי, אתם אלה אשר צריכים להחליט מתי ולמי תסבירו שאתם מצפים לתינוק (או אם בכלל להודיע למישהו). אתם בטח תופתעו לטובה מהתגובות החיוביות שתקבלו מהסביבה; מאות משפחות ישראליות מעידות על כך. אם תרצו להכיר אנשים אחרים אשר הפכו לאבות ולאימהות בעזרת פונדקאות, אנו נעזור בשמחה לקשר ביניכם כדי שתכירו את החוויות שהם עברו.

ב- INTERFERTILITY אנו מאמינים כי ההכרות טרום תחילת התהליך בין האם הפונדקאית לבין ההורים המיועדים הכרחית. ניתן בקלות להכיר באמצעות שיחת ועידה בווידיאו או פנים מול פנים אם נוסעים למדינה בה יתחיל התהליך. בעניין סוג הקשר שייווצר לאחר לידת התינוק, זה תלוי בעיקר בקשר שיתפתח בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית. הסוכנות תדאג למצוא אישה שתהיה מעוניינת באותו סוג קשר בו מעוניינים ההורים המיועדים והיא תדאג לתמוך בהם במשך כל התהליך. ברוב המשפחות יש קשר מסוים שנמשך שנים רבות, הקשר יכול להתבטא בברכות מנומסות בחגים ועד לביקורים הדדיים בבתים. משפחות ופונדקאיות אחרות מעדיפות שכמעט ולא יהיה בניהן קשר וזו החלטה לגיטימית ומקובלת

יש טיסה אחת שהיא הכרחית: לקחת את בנכם או את בתכם. ניתן להעביר את החומר הגנטי הקפוא לכל מקום בעולם ולמעשה להישאר עם אותם שיעורי הריון. עם זאת, ב- INTERFERTILITY אנו ממליצים לנסוע לפחות פעם אחת בעת התחלת התהליך כדי להכיר באופן אישי את האישה שתישא את העובר, את הצוות המקצועי שיתמוך בכם לאורך כל הדרך ואת המקום בו ייוולד בנכם או תיוולד בתכם.

כבוד עבור כל הצדדים המעורבים בתהליך ובמיוחד עבור הנשים אשר עוזרות למשפחות אחרות להיות הורים היא חיונית. ב- INTERFERTILITY אנו עובדים בשיתוף פעולה אך ורק עם מוסדות אשר הוכיחו שהם מכבדים את זכויותיהן של הנשים באופן מלא. כמו כן, אנו משתפים פעולה באופן אקטיבי עם ארגונים הפועלים למען הגנת זכויות הנשים כדי להבטיח כי התהליכים יהיו בטוחים עבור כל הצדדים בעניין.

Nombre

Email

Telefono

Mensaje

Please wait...

צור אתנו קשר

תוכל להתקשר או למלא את הטופס והיועצים שלנו ייצרו אתך קשר על מנת להדריך אותך ולענות לכל שאלה בנוגע לתהליך הפונדקאות ובנוגע לשירותים ש-INTERFERTILITY  יכולה להציע לך.